Wspaniała lokalizacja, dzięki czemu wystawa robi ogromne wrażenie
Bardzo mi się podobało, ale gdybyśmy mieli coś poprawić, to aby jeszcze bardziej wzmocnić wrażenie zanurzenia się w obrazie, warto byłoby postawić więcej ławek pośrodku basenów
Są tam trybuny, ale nie oddają one w pełni potęgi tej wystawy
To było niezwykle intensywne i poruszające przeżycie. Nigdy wcześniej nie miałam okazji obejrzeć tych arcydzieł z tak bliska i przekonać się, jak doświadczenia życiowe artystów wpłynęły na ich twórczość i stały się dla nich inspiracją. Czasami obrazy ożywały na moich oczach.
To było tak piękne i spokojne przeżycie. Wrażenie wywierane przez wystawę jest jeszcze silniejsze dzięki kontrastowi z miejscem, w którym się znajduje – w samym sercu czasów wojny i zniszczenia.
Zestawienie sztuki, radości i spokoju Matisse’a z ukrytą siłą okupacji i zniszczenia nadaje wystawie emocjonalną moc i budzi podziw.
Odbicie dzieł sztuki w spokojnej wodzie bardzo skutecznie przypomina widzowi o otoczeniu. Ściany bunkra, w którym znajduje się wystawa, podkreślają naturę sztuki i wojny.
Wzruszające, poetyckie i historyczne przeżycie. Doskonała reżyseria i nietypowa lokalizacja. Miła świeżość i przytulna akustyka.
To z pewnością sukces!
Szkoda byłoby przegapić tego typu wydarzenie...